Linksmi ir liūdni Naujieji metai

☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥

Visų pirma savo skaitytojus, o reiškia bičiulius ir draugus, nuoširdžiai sveikinu su Naujaisiais, 2013 Metais. Ir nors šioje datoje slypi skaičius 13, linkiu, kad velniškumo juose tebūtų tiek, kiek mes jo randame Kauno Velnių [A.Žmuidzinavičiaus] muziejuje. Jei realistišku žvilgsniu, tai vargu ar ne per pigu būtų linkėti laimės, meilės ir pinigų. Šie dalykai ateina [arba neateina] nevartydami kalendoriaus. Ir nekreipdami dėmesio į mūsų buvusius linkėjimus. Vis tik noriu palinkėti to, kas priklauso nuo mūsų pačių, nes jei kažko sieksime, tai ir pasieksime. Todėl visiems linkiu darnos, susiklausymo, vienybės geruose darbuose ir… suprantama, – sveikatos. Tiesa, ji ne visada ir ne  visai mūsų rankose, tačiau pasirinktas gyvenimo būdas labai smarkiai įtakoja ją. Būkime laimingi tiek, kiek tai įmanoma.

☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥_☺_♥

Šio šventinio įrašo pavadinimas jus, ko gero, suklaidino. Pamanėte, kad rašysiu apie gerus ir blogus 2012 metų nutikimus? Ne… Mintis mano kiek kita. Rašau visa tai dar neatėjus Naujiesiems, o kaip žinia, metams baigiantis verta peržvelgti prabėgusius 12 mėnesių. Tačiau aš siūlau prisiminimais peržvelgti ne paskutinius metus, o visą savo gyvenimą.

Net nežinau kaip, kada ir kodėl, bet Naujieji Metai mano gyvenime tapusi svarbiausia švente. Ji sumažino bet kokias asmenines ar net religines progas. Gal pas jus vertybių skalė kiek kitokia, tačiau tai neturėtų mums sutrukdyti prisiminti prabėgusias naujametines šventes. Man [ir ne tik man, o ir visiems skaitytojams, manau] būtų labai malonu, jei Jūs parašytumėte savo įsimintiniausius naujųjų sutikimus. Komentaruose vieta neribojama, tad kodėl gi nepasipasakoti? 😀

Nors, tiesą sakant, tai įvertinti gal nėra toks jau lengvas reikalas. Vis tik blogiausi naujieji man buvo, ko gero, jaunystėje. Prisimenu, buvau apie 22 metų amžiaus. Tai laikas, kai turi masę draugų, visi jie geri, įdomūs ir nepakartojami. Jaunystėje mes švenčiam bet ką ir visa tai visada teikia džiaugsmą. Tad ir tais, gal 1977 metais, pamenu, mūsų kompanija, gal apie 20 žmonių, buvome sutarę švęsti audringai ir gerokai iš anksto pasiruošus. Nmatėme salę ir ją išsinuomavome. Užsisakėme maistą, gėrimus, muziką. Šventė turėjo būti aukštame lygyje, kaip tada mėgome vadinti. Ir… gruodžio 30 dienos vėlų vakarą, iki saliutų likus bene 25 valandoms, aš… išsikviečiau taksi. Žiema buvo labai snieguota, panašiai, kaip praėjusios Kalėdos. Ir… lipant į atvažiavusį automobilį, paslydo koja ir trakštelėjo kaulas. Kelionės maršrutą teko keisti, vietoje namų, nuvažiavau į Traumatologinį punktą, kur man suteikta naujametinė dovana – gipsas.

Oi kaip skaudu buvo vienam, be kompanijos per langą stebėti raketas ir saliutus…

Tačiau visas tas praleistas progas puiki kompensavo net treji Naujieji, kuriuos galėčiau laikyti geriausiais savo gyvenime. Bene prieš 10 metų sumaniau Naujuosius sutikti kur nors užsienyje. Į taikinį pakliuvo Praha, Čekijos sostinė. Po kelių metų tokį šventimo būdą pakartojau ir išvažiavau į Budapeštą. Nežinau ar visų skonį atitinka toks sutikimas, tačiau net ir šiandiena gailiuosi, kad sėdžiu namuose, prie kompo, nes šventė, sutapatinta su ekskursija į ten, kur esi dar nebuvęs, iš tikro puiki relaksacijos forma. Tokių kelionių metu visi grupėje tampame bendraminčiais ir bendrajausmiais: nereikia niekuo rūpintis, nes užsakytas stalas restorane, pakili atmosfera ir visiems bendra euforija. Tokių švenčių metu akimirksniu tampi savas net su tais, kurių kalbos nei vieno žodžio nemoki. O dar skirtingų šalių skirtingos tradicijos… Pavyzdžiui labai stebėjomės, kad Vengrijoje taip ir nepamatėme nei vienos raketos. Jau nekalbant apie saliutus. Tai draudžia jų įstatymai. Tačiau visa tai kompensuoja jiems tradicinės triūbos, kurios prieš Naujuosius pardavinėjamos kas 5 metrai – visur, net šaltose gatvėse. Vengriškos triūbos būna įvairios, jei taupote pinigus, galite įsigyti net kartoninę, su plastmasiniu įdėklu. Tiesa, jų garsas silnokas. Tačiau jei paaukosite kiek didesnę sumą, įsigysite tokią, kuri švilpia panašiai, kaip garvežys. Taigi, manau jau suvokiate koks miestas būna jau keletą dienų iki naujųjų. Triukšmas, triukšmas ir dar kartą triukšmas. Gal ne visiems, bet man tai labai kėlė nuotaiką.

Bet, ko gero, įspūdingiausi Naujieji man buvo prieš 8 metus. Tą kart nutariau sujungti į vieną – savo 50-metį ir Naujųjų sutikimą. O kokie naujieji, jei be karnavalo? Šiai šventei vienintelį kartą gyvenime tapau net scenaristu: nutariau, kad būsiu smėlio karjerų generolu. Tokio pavadinimo filmas vaikščiojo po Lietuvos kino teatrus mano jaunystėje, deja, dėl nebežinomų priežasčių aš jo likau nematęs. Tad nei nebandydamas plagijuoti tą filmą, susigalvojau koks turėtų būti toks “generolas“. Pasisiuvau geltonos medžiagos kostiumą, parduotuvėse “Armijai ir civiliams“ prisipirkau kariškos atributikos ir, atėjus laikui, patraukiau į užsakytą salę restorane “Metų laikai“. Tuo metu mano šventė dubliavosi su aktyviai veikusiu mano įkurtu internetiniu forumu “Brandūs žmonės“ [kas iš esmės buvo tarsi klubas], turėjusiu vieną išskirtinę savybę – į jį buvo susibūrę tikrai nuostabūs bendraminčiai, o apsiriboti vien bendravimu per ekraną nei vienas nei nemanėme. Mes į natūralius “meetus“ rinkdavomės kas mėnesį ir tokie pobūviai, manau, buvo tarsi restauruota, jau senokai nutolusi jaunystė. Tokių žmonių būryje malonu ir be progos, o čia… buvo du viename. 😀

Hmmm., bene pirmą kartą parašiau tikrai dienoraštį. Ne straipsnį, ne apžvalgą ar konstataciją. Gal būt kai kam iš Jūsų tai bus įdomu ir tai taps užkratu ne tik skaityti, bet ir parašyti apie savo gyvenimo ekstreminius “taškus“? Su didele viltimi lieku laukti.

10 responses to this post.

 1. Posted by Danguole. on 2012.12.31 at 17:12

  Jau 14 metu kaip isvykus is Lietuvos, ir Naujuju cia taip sauniai nesvenciu. Malonu prisiminti tuos laikus ir aciu gerb.Mateli uz idomius straipsnius.
  Su Naujaisiais Metais visus tautiecius.
  Pagarbiai.

  Atsakyti

 2. Posted by Česlovas on 2012.12.31 at 20:20

  Romualdai,
  Sveikinu su artėjančiais Naujaisiais Metais. Geros sveikatos, geros nuotaikos, kuribingumo ir fantazijos, kurios ir taip pačiam netrūksta. Nelabai turiu ką rašyti nes dažniausiai Naujuosius sutikdavau namuose. Paskaičius Tavo straipsnį atsiranda noras ir kitur tuos Naujuosius sutikti. Labai maloniai apie Naujųjų sutikimą svetur rašai. Dar kartą sėkmės ir geros nuotaikos.
  Pagarbiai:
  Česlovas Kasperavičius

  Atsakyti

 3. Posted by laima on 2012.12.31 at 20:41

  Aciu ,pasidalinus savo prisiminimais su mumis,gerb.Romualdai. Pasiilgau Lietuvos ir Naujuju sutikimo “lietuviskai’…ziurint “Traviata“ ar klausantis Kupreviciaus varpu koncerto Kauno Karo Muziejaus sodelyje…tai buvo patys graziausi mano gyvenime metai,palydint senuosius ir pasitinkant naujuosius. Jau 22 metai svecioj saly,kuri kuo toliau tuo labiau “lenda per gerkle“…toli nuo namu ,savo seimos ir artimu draugu rato. Atejo toks laikas,kad jau nuotykiu nesinori daugiau ir , kaip jus rasote kad Naujuosius Vengrijoje pasitinka su triubom – cia panasiai…dzinsuoti amerikonai pabirbina popierinem birbynem ir toliau maukia alu…kelinti metai is eiles sutinkami namie prie kompiuterio jei nedirbi,jei surandi programa,kur kas 5 min nereklamuoja McDonaldo burgeriu,tada kazka paziuri per televizoriu… o taip noretusi Nauju metu sutikimo vakaro su valso sukuriu ,laikant pirstineta ranka putojancia sampano taure…. Laimingu ir prasmingu Naujuju Metu jums ir jusu seimai! Nuosirdziai,Laima

  Atsakyti

  • Posted by Gražina on 2013.01.01 at 12:54

   AČIŪ, Romualdai už gražų, nuoširdų pasveikinimą, už gražiai aprašytus prisiminimus.Linkiu, kad jau atėję Naujieji būtų kupini to pačio jaunatviško entuziazmo, pilni geros sveikatos, supratimo,sutarimo ir darnos JŪSŲ šeimoje.
   Man maloniausi Naujieji būdavo vaikystėj, jaunystėj, kada dar buvo noras atrodo lėkti laukais.Dabar jau norisi ramesnių švenčių.

   Atsakyti

 4. Posted by angele on 2013.01.01 at 20:55

  Aciu,uz palinkejimus,man 13 skaicius yra laimingas,ir visai nesieju su jokiais velniskais simboliais,jie yra tokie kaip kiekvienas juos norime tureti, ateinancius metus
  As sau savo pirma nauju Metu diena susirasiau savo norus ,siekius,ir ka uzsibreziu atlikti,siais 2013 metais,kaip sako zvaigzdes jie labiau sypsosis Moterims,bet linkiu kad ir ryztingiems vyrukams jie butu sekmingi

  Atsakyti

 5. Posted by Jolita on 2013.01.02 at 15:43

  Su Naujaisiais Romualdai (beje mes kaip ir bendravardžiai, nes antras mano vardas taip pat Romualda ir gyvenime mane vadina abiem vardais, antru gal net dažniau)…Linkiu viso to paties ko palinkejo ir kiti komentatoriai ir žinoma dar daug daugiau, to ko žodžiais nepasakysi, mintimis neišreikši, o labiausiai sveikatos, kad būtų iki sočiai ir visokio gėrio namuos pilni ąsočiai.. šeimyninio sutarimo, meilės (nes tai nėra banalu), jaunatviško polėkio, neprarast ūpo mums čia rašinėt ir gero ir nelabai……

  Atsakyti

 6. Dėkoju Angelei, Česlovui, Danguolei, Grąžinai, Jolitai ir Laimai, kurie savo palinkėjimais labai sušildo ir nuteikia optimistiškai.
  Ačiū Jums.

  Atsakyti

 7. Posted by Aldona on 2013.01.03 at 19:33

  Paskaičiusi pirmą sykį, kažką parašyt nesumojau. Atidėjau kitam kartui ir leidau sau pagalvot, kurie gi Naujieji buvo smagiausi ar įsimintiniausi? Atmintį kračiau iš pagrindų ir vis gi priėjau išvados, kad nuostabiausiai Naujieji atrodė vaikystėje ir pirmus du metus studijuojant. Tada netrūko entuziazmo pašėlt, pasišokt ir visokių šunybių prigalvot. Vėliau viskas nublanko…O dabar jau eilę metų Naujuosius sutinku viena, todėl jie būna liūdni ir visai nešventiški. O Jums, Romai, labai noriu palinkėt to tikro užsispyrimo, siekiant užsibrėžtų tikslų, kūrybinės ugnelės, nes vis tikiuosi išvysti paties išleistą knygą, ir stabilios sveikatos bei darnos šeimoje. Dar linkėčiau būti atsargiam, kad netyčia neužmintum gyvatei ant uodegos. Su ja nepajuokausi – kirs iš karto!Taigi, tik kokybiškų šių metų!

  Atsakyti

 8. Posted by zita on 2013.01.05 at 13:53

  Ačiū…privertei gerokai atsisukti atgal ir prisiminti…Prisiminiau,daug labai gražiai ir gan įdomiai sutiktų Naujųjų Metų…Su žaidimais,kaukėmis,loterijomis. Aišku ,tai buvo pašėlusi JAUNYSTĖ. Dabar irgi norėtųsi kažko ypatingesnio,įdomesnio,tačiau kažkodėl mane supantys bendraamžiai vis dažniau nori tupėti prie televizoriaus ir niekur,ir su niekuo…
  Na,bet aš papasakosiu porą tokių įsimintenesnių sutikimų. Su vyro draugu ir jo žmona sugalvojom 2000m.sutikti Karo muziejaus kiemelyje,pažiūrėti į kažką nepaprasto,t.y kaip apsivers eglė(taip buvo išreklamuota. O aš niekaip negalėjau suprasti ir įsivaizduoti,kaip ji ten vartysis)…Taigi,pasiėmėme šampano,saldainių,mandarinų,taures ir atvykome. Žmonių nenusakoma gausybė…Dauguma kauniečių sudomino stebuklas ir naujojo amžiaus pradžia…y p a t i n g a . . .Kažkur susiradome vietelę (prie buvusio Pramprojekto) ant laiptelių,kad geriau būtų matyti eglė…Didžiuliame ekrane paklausėme prezidento sveikinimo ir Štai kurantai… Eglė paskendo dūmuose (jos nebematėme visiškai),aplink prasidėjo baisūs sproginėjimai,paskui klyksmas,kad vaikas kažkur nukrito,atsisukus į kitą pusę pamatėme degančią.besiblaškančią moterį (užsidegė jos kailiniai) ,žemiau mūsų pro išsisklaidžiusius šiek tie dūmus pamatėme jaunuolius ,metančius tuščią šampano butelį per petį į mūsų pusę…Nepajutome kaip atsidūrėmė Putvinskio gatvės gale šalia kažkokios laiptinės,kur buvo ramu,nesigirdėjo arti šūvių,sproginėjimų. Atsikvėpę,supratom,kad nepasisveikinom su Naujaisiais Metais…
  Taigi 2001-uosius sutikome mūsų kiemelyje,sukrovę didoką laužą…šokome,dainavome,mėtėmės sniegu…Tai buvo tikrai gražios sutiktuvės…
  Na,Tau Šiais Metais linkiu kantrybės,ištvermės kovoje su mūsų išrinktaisiais ir sveikatos drūtos…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: