LR Teisingumo ministrui: paklausimas dėl Strasbūro teismo detalių. 1

LR Teisingumo Ministrui p. Juozui BERNATONIUI

Gedimino pr. 30, Vilnius, 01104

2015-06-11

Romualdo MATELIO,

Xxxxx x. ZZZ-ZZ, Kaunas, 99999

PRAŠYMAS

[tik elektroniniu paštu]

 Gerbiamas Ministre. Jau 25 metus neatgaunu nuosavybės į išlikusį, tarybų valdžios metais nacionalizuotą savo tėvų nekilnojamąjį turtą [žemę]. Teismai, deja, taip pat priėmė, mano absoliučiu įsitikinimu, neteisingus sprendimus, todėl esu priverstas pradėti išsamiai domėtis EŽTT tvarka ir kita tarptautine teisine praktika. Dėl šios priežasties parašau man atsakyti į žemiau pateikiamus klausimus.

 1.   Kokios bylos yra atrenkamos ir spausdinamos tinklapyje „Vyriausybės atstovas Europos Žmogaus teisių teisme“?

http://lrv-atstovas-eztt.lt/page/vyriausybei-perduotu-bylu-statistika-pagal-proceso-eztt-stadijas

2.   Jeigu čia spausdinamos visos keliamos [priimtos, nepriimtos, laimėtos ir pralaimėtos] bylos, kodėl šiame sąraše nėra mano bylos ECHR-LLit11.0R MCE/Ipa [pareiškimas Nr. 3268/15], kuri 2015 m. gegužės 28 d. paskelbta nepriimtina ?

3.   Kokioje svetainėje yra skalbiami analogiški duomenys paties EŽTT [originalo kalba]?

4.   Kokiais norminiais aktais remiantis EŽTT laiko, kad pareiškėjui, kurio skundas yra nepriimtinas, nėra reikalo teikti jokios informacijos nei apie „vieno teisėjo sudėties Teismo posėdį, nei apie priimtą nutarimą“?

Dėkoju už būsimą atsakymą.

Pagarbiai Romualdas Matelis

4 responses to this post.

 1. As manau, kad Jus pakartojote savo klaida rasant, kad Jusu turtas buvo tarybu valdzios metais nacionalizuotas. 1940-7-20 tuometinis vadinamas Liaudies Seimas prieme vadinama deklaracija paskelbiant visa zeme tautos nuosavybe. Pagal Tarptautinio Teismo Den Hage sprendima visi neteiseto okupacinio rezimo organu aktai yra niekiniai ir negalioja nuo pat pradziu. O juridiskai tai reiskia, kad tokia “deklaracija“ is viso nebuvo priimta, o tai reiskia, kad Lietuvos rezimo vyriausybes grindzia savo “nuosavybes teises ATKURIMO istatyma “ant – nieko! Del to jie ipareigoti, grazinti teisetiems savininkams ju nekilnojama turta “natura“

  Atsakyti

 2. Posted by Romualdas on 2015.06.12 at 21:43

  Taip kaip, buvo žemės nacionalizacija ar ne??????

  Atsakyti

 3. Mieli kolegos, man dievas nedavė dviejų gyvenimų. O tik tokiu atveju aš galėčiau bandyti daryti kardinalius istorinius sprendimus. Paliksiu visa tai istorikams, tegul jie sau sprendžia buvo ta nacionalizacija ar ne. De fakto ji tikrai buvo, tą žino kiekvienas vaikas, kuris jau mokėsi TSRS istoriją. O tai buvo teisingai ir teisėtai atlikta, ne mano pareiga spręsti.Su Jumis, neabejoju, kad žinau su kuo bendrauju, esu kalbėjęs ne kartą: mano nuostata nepasikeitė: okupacinio laikotarpio šulai pridarė begales žmonių gyvenimų deformacijų ir aš tikrai nesiruošiu kelti reikalavimus, kad man atiduotų tas žemes, kur stovi man svetimi namai. Už tokia žemes teisinga bus tik atlyginti altenatyvia lygiaverte žeme arba teisinga pinigine kompensacija. Puikiai suvokiu, kad tie žmonės, [paprastai tai jau trečia ketvirta pokario karta], niekuo nekalti, kad jie pakliuvo gyventi į mano paveldimos žemės rėžius ir tikrai niekada nesutikčiau su sprendimu man gražinti tokią žemę paverčiant tuos žmones savo įkaitais. Todėl ir toliau laikau, kad mano paveldima žemė buvo faktiškai nacionalizuota ir už ją valstybė turi skirti naują, tokios pat piniginės, vertinant rinkos kaina, sklypą arba realiai šiai žemės kainai atitinkančią piniginę kompensaciją. Tai tiek šiuo klausimu.

  Atsakyti

 4. Ir dar šiek tiek jumoro pro ašaras: jei einant gatve mane užpuolė žulikas ir išplėšęs iš mano rankų rankinę, pabėgo, jis tikrai man nepaliks pakvitavimo čekio. Bet tai nereiškia, kad aš nebuvau apvogtas ir tai nereiškia, kad aš negaliu reikalauti atstatyti mano patirtus nuostolius.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: