Romualdas Matelis: Nors turime begalę darbo namuose, Vengrija mums labai svarbi

~+~+~Vengrija~+~+~  

Man tenka nemažai pasibarti su tais, kurie praradę viltį susitvarkyti gyvenimą Lietuvoje, imasi tuo labiau neįkandamo riešuto – užsienio politikos. Absurdas, kitaip nepavadinčiau tų paistalų, kuriuos skleidžia vis platesnis visuomenės ratas Lietuvoje. Ko tik neprisiklausysi sutikęs tokius minties galiūnus: pasaulio oligarchai barsto virš mūsų galvų NANO miltelius, sąmoningai nuodija mūsų maistą, kuria masinio naikinimo bakterijas ir t.t.

Tokie žmonės į vieną tarą suplaka visas pasaulio negeroves, jie, gal gyvenime nematę gyvo arabo, tvirtina, kad arabai nenorėjo jokios revoliucijos, kad pasaulio bankininkai susivienyjo iš visų žmonių atimti paskutinius pinigus, kad Genetiškai modifikuoti augalai sukels trečios žmonių kartos išsigimimą, o virš mūsų skraidantys lėktuvai neturėtų palikti balto dūmų pėdsako. Ir dar daug daug įvairiu pasakų galima prisiklausyti. Tik ar tai tikrai minties galiūnai? Deja, o gal – laimei, bet jie tik pervargę ir nualinti žmonės. Nes nei vienas iš jų neturi nei pasiūlymo ką daryti, nei žino kaip kovoti su savo išsigalvotomis negerovėmis. Tiesiog aimanos tapo jų kasdienybe.

Mano įsitikinimu, tokia tautos būsena labai patraukli vietiniams smaugliams. Tiems, kurie dėl ryškesnio lito ar euro gali už ribos pasiųsti bet kurį savo artimą; gi malonu, kai skriaudžiamieji savo bėdas mato ne juose, o kažkur anapus Atlanto. Taip galima ir toliau kurti įvairius dosniai pinigines tukinančius europrojektus, kurių niekada iš tikro niekas nevykdys, kelti kainas už paslaugas ir prekes ir niekas ant tavęs nepyksta, o netgi tave garbina, nes tu turtingas. O priešai? Priešai ir toliau mistiniai, įsitaisę Andų ar Himalajų olose ramiai griauna pasaulį. Gaila, kad nesu, kaip mano bendrapavardis Arūnas, režisierius. Pabandyčiau sukurti atitinkamą filmą, kuris gal kam atvertų akis.

Visada ir visiems sakiau: kol mūsų kiemas kupinas šiukšlių, nevalia eiti valyti didžiųjų miesto aikščių. Nes ir nepajėgsime, ir kvailai atrodysime. Užsienio politika mums turėtų rūpėti mažiausiai. Bent kol dar nėra jokio realaus okupacijos ar karinio konflikto pavojaus. O savo Tėvynę tvarkyti turėjome pradėti jau bent prieš dešimtmetį. Bet miegame dar ir dabar. Daugelis miegame.

Tačiau gyvenime būna ir išimtinų atvejų. Kartais kilnūs tikslai, o jei dar jie ir asocijuojasi su mūsų asmeniniu gyvenimu, sampratomis ir poreikiais, būna ne mažiau svarbiais. Gal net svarbesniais. Tokiu precedentu aš laikyčiau dabartinę Vengrijos situaciją. Tauta išreiškė savo valią nepriimti eilės jai primetamų nenormalaus gyvenimo įskiepių. Vengrai, visos tautos referendumu pakeitė savo nusenusią ir realijoms nebeatitinkančią Konstituciją, joje nurodydami kaip jie savo namuose nori gyventi. Ir ta valia, kadangi joje nėra jokių visuotinai pasaulio bendruomenėms grasinančių  požymių, turi būti pripažinta. Niekas neturi teisės nurodinėti tautoms ar valstybėms kaip jie turi laikyti rankose šaukštą, kokiu rašalu rašyti, kokiu laiku gyventi ir, tuo labiau, kokį turėti pagrindinį įstatymą. Bet nesu politikos analitikas, todėl toliau visa tai paliksiu kitiems. Mane žavi “Respublikos“ ir Seimo konservatorių poelgis [nors tai laikau tik pirmu jų mano matytu geru darbu] Vengrijos klausimu. Dar labiau esu sužavėtas Nepriklausomybės akto signataro A.Patacko mintimis išsakytomis jau vakar. “Respublika“ siūlo siųsti jiems savo mini peticijas, aš tam labai pritariu ir netrukus tai padarysiu. Tikiuosi, kad ir dalis mano skaitytojų permąstys ir pasielgs taip pat toliaregiškai savo ir savo tautos perspektyvos klausimu.

O toliau – kitų įrašų kopijos…

Respublikos“ pilietinė akcija : MES SU VENGRAISnuotraukos (29)

Ar bus užgniaužtas Europos tautinis Atgimimas, prasidėjęs Vengrijoje? Tai priklauso nuo kiekvieno Europos gyventojo. O tai reiškia, ir nuo kiekvieno iš mūsų.

Su kuo tu asmeniškai esi?

“Respublika“ kviečia Lietuvos žmones solidarizuotis su Vengrija. Visi 27 Europos komisarai šiomis dienomis tariasi skelbti ultimatumą dėl to, kad naująja Konstitucija tauta gina savo valstybingumą. Ketinama duoti vos kelias dienas atšaukti Vengrijos žmonių pasirinkimą. Kad vengrai atsisakytų savo Tėvynėje, kurioje šimtus metų gyvena, išlikti oriais, savo tradicinių vertybių besilaikančiais vengrais. Šią drąsią tautą ES bando palaužti. Paversti išskydusia, klusnia, betaute mase. Po to sektų kitų nacionalinių valstybių ir jų tautų eilė. Taip pat ir tų lietuvių, kurie iš visų jėgų stengiasi apginti tradicinę šeimą ir savo tautą nuo atviro išsigimimo.

“Respublika“ palaiko tikrąsias demokratines vertybes, prisideda prie protestuojančiųjų ir klausia – ar sutinkame atsidurti nacionalines identifikacijas praradusiųjų katile? Raginame visus neabejingus tautiečius solidarizuotis su Vengrija, kad ji kovoje su globalistine ES ideologija neliktų viena. Mums duotos vos kelios dienos. Parašai su jūsų asmeniniais palaikymais bus perduoti Vengrijos ambasadai Vilniuje bei kitoms organizacijoms. Iš anksto dėkojame visiems neabejingiems.

Šiandien europiniame ginče susikibo dvi ideologijos: TAUTINĖ ir GLOBALISTINĖ. Visuomenė turi atsakyti pati sau: kas yra gėris ir kas yra blogis.

Gerai ar blogai atsisakyti savo valstybės nepriklausomybės?

Gerai ar blogai išparduoti savo žemes svetimiems?

Gerai ar blogai sunaikinti savo tautą vardan tuščio šūkio “būkime europiečiai“?

Gerai ar blogai paklusti niekieno nerinktiems “eurokomisarams“?

Gerai ar blogai nuolatos gyventi skolon savo vaikų sąskaita?

Gerai ar blogai gauti “judo sidabrinius“ už nedirbamą žemę ar supjaustytus laivus?

Gerai ar blogai atiduoti svetimiems verteivoms pelnus už visuomenei svarbius resursus: šilumą, elektrą, vandenį, dujas, medikamentus, maisto produktus?

Gerai ar blogai, kai vienos šalys spausdina beverčius pinigus, o kitos turi už juos atidirbti?
Gerai ar blogai negaminti paprasčiausių daiktų ir iškelti gamybą į tolimas šalis, prarandant darbo vietas ir pajamas?
Gerai ar blogai dalyvauti karuose prieš kitas tautas vardan svetimų mums interesų?
Gerai ar blogai atsisakyti šimtmečiais susiklosčiusių vyro ir moters santykių?

Į daugelį šių klausimų VENGRAI jau atsakė balsuodami už naują savo Konstituciją ir sulaukė milžiniško spaudimo iš JUNGTINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ ir EUROPOS SĄJUNGOS. Iš vengrų reikalaujama PAKLUSTI SVETIMAI GĖRIO IR BLOGIO SAMPRATAI.

***
Jeigu tavo atsakymai į iškeltus klausimus VENGRIŠKI, o tai reiškia taip pat ir LIETUVIŠKI, pasirašyk po teiginiu:

AŠ PRITARIU VENGRŲ TEISEI PATIEMS SPRĘSTI SAVO LIKIMĄ!

Jeigu tu su mumis, atsiųsk savo parašu patvirtintą tekstą RESPUBLIKAI! A.Smetonos 2, Vilnius, arba el.paštu redaktorius@respublika.net

Vardas, Pavardė, Parašas

Prašau nurodyk savo miestą, kuriame gyveni, elektroninio pašto adresą ar savo telefoną

Šis tekstas su Jūsų parašais per VENGRIJOS ambasadą bus įteiktas šios šalies Vyriausybei.

“Respublikos“ žmonės
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

A.Patackas: “Europą naikina virusas“ (49)

2012 01 17 03:00

Algirdas Patackas | respublika.lt nuotr.

Šventus šeimos ir tautos postulatus savo Konstitucijoje įtvirtinusi Vengrija įsiutino šiandieninius ES ideologus. „Kaip neįsiutins, jei tiek pastangų buvo įdėta siekiant ištrinti iš europiečių sąmonės pamatines krikščioniškąsias bei tautines vertybes, kuriomis rėmėsi pirmieji ES kūrėjai“, – interviu „Respublikai“ sakė Lietuvos nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Algirdas Patackas.

– Prieš du dešimtmečius lietuviai, Sąjūdžio vedami, stojo ginti per amžius
puoselėtų vertybių, ir dėl to sugriuvo net Sovietų Sąjunga. Šiandien mes
esame kitoje Sąjungoje, bet į pamatines vertybes kėsinamasi ir vėl, o
ginti jas tampa vis sunkiau. Kodėl?

– Kai griuvo Sovietų Sąjunga, buvo vieni iššūkiai, o dabar – kiti, daugiausia susiję su Vakarais, su ES ir su mūsų vidaus bėdomis, kurių mes anksčiau nematėme ar nebuvo progos jas pastebėti. Turiu galvoje ir tą tamsiąją, šešėlinę, lietuviškumo pusę. Tai, kad ji išaiškėjo, irgi tam tikra vertybė, nes kai žinai savo diagnozę, gali kažką daryti. O vengrai
jau parodė kelią.

– Vengrai savo naująją Konstitucija sudrebino supuvusius ES pamatus?

– Sugaišau visą naktį, kol suradau Konstitucijos tekstą anglų kalba. Jis yra tarsi slepiamas. Yra tik kritika į vienus vartus: viena publikacija neutrali, o 100 – prieš. Jau pasirodė publikacijos, nukreiptos prieš Viktorą Orbaną kaip asmenį. Tai senas metodas – jei negali įkasti ideologijai, apdergk jos skleidėjus.

Tokia reakcija rodo, kad vengrai padarė fundamentalų darbą. Ir ne tik pastatė į vietą bankus, „užlaužė“ teismus. Ko gero, tai vienintelė Europoje Konstitucija, kuri turi nuostatą apie gyvybės pradžią. Joje įrašyta, kad gyvybė, o teologiškai kalbant siela, prasideda nuo pat gyvybės pradėjimo momento. Antra, Konstitucijoje aiškia išdėstyta, kad santuoka sudaroma tik tarp skirtingų lyčių asmenų. Tai krikščioniška ir apskritai visų esminių religijų nuostata, užkertanti kelią homoseksualų santuokų įteisinimui.

Politinėje srityje svarbus yra pavadinimo pakeitimas – nebe Vengrijos Respublika, o tiesiog  Vengrija – tai rodo, kad bus kuriama tautinė valstybė. Bet vengrai neišsižada parlamentarizmo. Neišsižada jie ir ES, tik nuostata maždaug tokia: mes gyvename ES pilyje, bet turime raktą nuo savo kambarėlio ir prašom pas mums nedaryti tvarkos. Galime draugauti, bet jei pradėsite nurodinėti, kiek šaukštelių cukraus mums dėti į arbatą, nieko nebus…

Vengrų tauta vėl šauniai pasirodė, kaip ir 1956 m. pavasarį sukilusi prieš sovietų okupantus.

– Kaip manote, ar Lietuvai pavyktų pakartoti vengrų iššūkį?

– Reikia, kad tauta būtų tokia kaip vengrai. O jie yra karinga, vyriška tauta ir labiau vientisa nei mes. Aišku, ir palankių aplinkybių reikia. Jei rinkimuose gautume tokią daugumą, kaip Viktoro Orbano partija. Nes Konstitucijai pakeisti reikia mažų mažiausiai dviejų trečdalių balsų daugumos. Labai retai vienai partijai pavyksta tiek surinkti, o kai sueina į koalicijas, prasideda tampymaisi į šalis.

Mes Konstituciją pakeitėme 1992 m. Prieš paleisdami Atkuriamąjį Seimą, įkalėme paskutinę vinį į LTSR karstą. Dėjome daug pastangų, nes suvokėme: jeigu mes nepadarysime, paskui gali viskas strigti. O vengrams to padaryti nepavyko, ir jie gyveno su 1949 m. Konstitucija. Tiesa, vienu metu liberalai turėjo daugumą, ir turėjo galimybę, tačiau pritrūko politinės valios.

– Ko gero, politinės valios apginti pamatines vertybes trūksta ir mums. ES grasina Vengrijai įvairiomis sankcijomis, o mūsų politikai tyli tarsi vandens į burną prisisėmę.

– Mūsiškiai krikščionys demokratai yra Vengrijos valdančiosios partijos „Fidesz“ ideologiniai giminaičiai. Kalbinau krikdemus ir Tėvynės Sąjungos vadovybę, kad pareikštų jiems paramą kaip partijai. Regis, pritarimas yra. Šnekėjausi ir su ateitininkais, siūliau užmegzti ryšius su „Fidesz“ jaunimo organizacija. Vengrams reikia moralinės paramos prieš tuos, kurie smerkia ir grasina.

– Bijoma, kad ir kitose ES šalyse žmonės gali atsipeikėti?

– Labiausiai į akis krenta melas, kuriuo varoma prieš vengrus nukreipta propagandos mašina. V.Orbano partija kaltinama veikiant nedemokratiškai, bet yra atvirkščiai. Konstitucija įsigaliojo nuo sausio 1–osios, kai pasirašė prezidentas. Tai nebuvo joks netikėtumas, mat jos tekstas buvo paskelbtas dar prieš rinkimus. Dėl to, manau, Vengrijos žmonės ir išsirinko šitą partiją. Dabartinį Vengrijos lyderį V.Orbaną pažįstu asmeniškai. Tai yra tarsi Vytautas Landsbergis, tik 30 metų jaunesnis. Pagal mąstymą jis yra tikras sąjūdietis. V.Orbanas kelis kartus buvo premjeru, ilgai dirbo opozicijoje, bet sugebėjo išsilaikyti politinėse viršūnėse.

Kas svarbu – masoniška spauda apie tai nutyli – V.Orbanas yra apdovanotas Vatikano Šv. Grigaliaus Didžiojo ordinu. Jį įteikė popiežius Jonas Paulius II, nors V.Orbanas yra kalvinistas, tik žmona katalikė.

Jonas Paulius II ne kiekvienam politikui ordinus dalijo. Ir V.Orbano partija šiandien meta iššūkį visai liberalmasonijai, kuri įsiveisė ES.

Vengrai savo Konstitucija, kurios bendra kryptis yra tautiškai krikščioniška, grįžta į ES pradžią. Jie teigia, kad ES buvo įkurta krikščioniškais pagrindais. Iš tiesų trys politikos asmenybės, laikomos ES krikštatėviais, yra katalikai – Konradas Adenaueris, Robertas Šumanas (Robert Schumann) ir Alsidas De Gasperis (Alcide De Gasperi). Apie R.Šumaną mes dar žinome, o apie A.De Gasperį labai mažai. Jis buvo ES pagrindų architektas, Musolinio laikais  atsėdėjo fašistų kalėjime, paskui dirbo Vatikane bibliotekininku, kelis kartus yra buvęs Italijos premjeru, bet paties ES susikūrimo fakto 1957 m. jis nesulaukė. 1993 m. A.De Gasperiui yra užvesta beatifikacijos byla – jis gali būti paskelbtas palaimintuoju!

– Vadinasi, tie, kurie puola vengrus, sakydami, kad šie pamynė ES vertybes, gina išsigimusias vertybes?

– Būtent. Maždaug septintajame dešimtmetyje ES įvyko vidinis maištas, liberalai išlindo kaip žiurkės ir užėmė aukštas pozicijas ES valdyme. Mudu su Letu Palmaičiu esam parašę apie tai knygą „Kas ir kada pagrobė Europą“ – knygynuose dar galima rasti.

– Kas, jūsų įsitikinimu, tai padarė?

– Kalbant krikščioniškais terminais – antikristinės jėgos. Dabar viena iš jų vėliavų – genderizmas (angl. gender – lytis). Jos veikė ir prieš Antrąjį pasaulinį karą, bet lindėjo šešėlyje. O paskui 7–ajame dešimtmetyje išplito tarsi visa graužiantis virusas. Jie turi savo metodus, kaip iš lėto, atsargiai užimti naujas pasaulėžiūrines teritorijas, žmonių sąmones. Pradeda nuo vyrų ir moterų lygių teisių, paskui plečiasi toliau ir giliau, skleisdami toleranciją nuodėmei bei ydai, ir nepastebimai pereina prie sveiku protu nesuvokiamo priešiškumo šeimai, religijai ir dorai. Tada išlenda į viešumą savo iškrypėliškais paradais.

O dabar jie jau prieina prie įstatymų leidybos ir represinių priemonių. Pavyzdžiui, Vokietijoje, dabar į kalėjimą už tokius pažeidimus, kaip homoseksualo pavadinimas pederastu, pakliūva daugiau žmonių, nei vadinamojoje demokratinėje Vokietijoje sėdėjo už pasipriešinimą komunistiniam režimui.

–    Dėkui už pokalbį.

Kalbėjosi Alia Zinkuvienė

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMAS

REZOLIUCIJA

DĖL VENGRIJOS SUVERENUMO IR LAISVO APSISPRENDIMO

2012 sausio 17 d.

Vilnius

Lietuvos Respublikos Seimas,

gerbdamas vengrų tautos išrinktų atstovų suverenų ir visiškai teisėtą apsisprendimą pakeisti dar 1949 m. komunistinio režimo valdymo metais priimtą konstituciją, vengrų tautos laisvę kildinant iš didvyriškos 1956 m. revoliucijos ir taip nutraukti ryšį su svetimo okupacinio režimo prievarta primestu palikimu;

prisimindamas daugiau kaip 14 milijonų aukų, kurias nacistiniai ir sovietų režimai nužudė pačiame Europos viduryje, ir pabrėždamas, kad naujoji Vengrijos Konstitucija skelbia senaties netaikymą nusikaltimams žmoniškumui, kurie buvo įvykdyti prieš vengrų tautą ir Vengrijos žmones  nacionalsocialistinių ir komunistinių  diktatūrų metais,

suprasdamas Vengrijos Konstitucijoje įtvirtintą siekį puoselėti vengrų kultūrą ir unikalią kalbą kaip indėlį į suvienytos Europos įvairovę,

remdamas Vengrijos Konstitucijoje įtvirtintą siekį puoselėti tradicines vertybes, o šį naujai priimtą pagrindinį įstatymą vertinant kaip praeities, dabarties ir ateities vengrų susitarimą,

akcentuodamas, kad naujoji Vengrijos Konstitucija gina iš vyro ir moters laisvu apsisprendimu sudarytos santuokos kylančią šeimą, laikydama  ją valstybės ir tautos pagrindu,

konstatuoja, jog šiuolaikinėje Europoje vykstanti tradicinės bendruomenės ir šeimos sampratos kaita kelia rimtus iššūkius nacionalinių valstybių suverenumui,

pabrėžia, kad Europos integracijos procesas negali kėsintis į nacionalinės valstybės pamatus, o turi skatinti tautų ir kultūrų susikalbėjimą, pagarbą viena kitai ir padėti joms siekti gerovės, o ne primesti nepriimtinus ir Europos tautoms svetimus gyvenimo principus,

teigia, jog Europos integracija negali būti nukreipta į dirbtiną Europos valstybių ir tautų socialinę ir kultūrinę niveliaciją,

rekomenduoja Lietuvos Respublikos Vyriausybei bei Lietuvos Respublikos Prezidentui vadovautis šiomis nuostatomis ir griežtai nepritarti viršvalstybinių Europos Sąjungos institucijų ar atskirų ES valstybių narių iniciatyvoms riboti vengrų tautos suverenumą išlaikyti  tas Vakarų šalių socialines normas ir praktikas, kurios jiems atrodo vertingos ir kartu atmesdami tai, kas savarankiškai valstybei ES narei nepriimtina.

SEIMO PIRMININKAS

Teikia:

Paulius Saudargas

Mantas Adomėnas

Vitas Matuzas

Valentinas Stundys

Petras Luomanas

Justinas Urbanavičius

Kazimieras Kuzminskas

Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė

Česlovas Vytautas Stankevičius

Julius Dautartas

Egidijus Vareikis

Jonas Šimėnas

Saulius Stoma

Vaidotas Bacevičius

Pranas Žeimys

Rimantas Jonas Dagys

Stasys Šedbaras

Danutė Bekintienė

Arimantas Dumčius

Evaldas Jurkevičius

Rytas Kupčinskas

Agnė Bilotaitė

Edmundas Pupinis

Arvydas Vidžiūnas

Vida Marija Čigriejienė

9 responses to this post.

 1. joooo, cia uzraitei. ar visos blogybes musyse? tai kas vengrams kelia ultimatumus?, patys vengrai?
  ar tauta kalta, kad ja nespejus atsiciuchinti nuo vienos draugystes katilo, kgb stukacius lanzbirbirbis pastume y kita ir dar koja pakiso, kad tekstusi visu ugiu y zydra mesla?
  taip, dabar jau ji kalta, nes taip ir nesuprato, kaip nesupranta girtuoklis, kur jis voliojasi.
  per 20 metu jau buvo galima issiblaivyti, suprast kas veda, kur veda ir ar veda?.
  vengrai visu laipteliu yra auksciau, jie suprate, kad jokia nepriklausomybe ir tautos islikimu jewrogavnojuze net nekvepia ir jie TURI SAVO valdzia Vengrijoje.
  lietuviai tebesapnuoja lanzbirbio padovanota “nepriklausomybe“ su savo zydrais buratinais – jewrogavnojuzo actovais.
  norint kazkur patiems pajudet, o nebuti tampomiems pasaulio bankininku, reikes paimti valdzia y savo rankas, uzimti tiltus, telegrafa, televizija, bankus ir pramone ymones (kas belike).

  tai, sakai, jokiu blogu dedziu pasaulyje nera, libieciai patys uzsimane dermokratijos?

  tai kas cia sudalyvavo (buvo susirinke 600 000, desimtadalis Libijos). kodel ju mums ir pasauliui neparode geri dedes is cnn? kodel mus parode pries 20 metu, nors musu buvo 10+ kartu maziau?

  http://douktris.wordpress.com/2011/09/24/ar-jums-buvo-per-zombiadezes-parodyti-sie-kadrai-f/

  O stai, kaip tyciojosi is savo runkeliu „kruvinas diktatorius“ Kaddafis, kol sie neapsikente „sukilo“:
  Life in Libya with Leader Gaddafi:
  1. Electricity for household use is free,
  2. interest-free loans
  3. during the study, governmant give to every student 2 300 dolars/month
  4. receives the average salary for this profession if you do not find a job after graduation,
  5. the state has paid for to work in the profession,
  6. every unemployed person receives social assistance 15,000 $/year,
  7. for marriage state pays first apartment or house (150m2),
  8. buying cars at factory prices,
  9. LIBYA not owe anyone a cent,
  10. free higher education abroad,
  11. 25% of highly educated,
  12. 40 loaves of bread costs $ 0.15,
  13. water in the middle of the desert, drinking water,
  14. 8 dinars per liter of oil (0.08 EUR),
  15. 6% poor people,
  16. for each infant, the couple received $ 5,000 for their needs.

  ar kas nors panasaus sapnavosi Svyturio salies runkeliui?, ar jis keistu tokia “diktatura“ y jewrogavnojuzo dermokratija?

  apsigraibyk, zmogeli, ar neuzsnudes prie zombiadezes!

  Atsakyti

  • “Vilmantai Rutkauskai“, douktris siamo dvyni, aš ateityje siūlyčiau skaityti mano straipsnius taip, kaip jie parašyti. O kol kas tamstai, matau, lietuviškos raidės sudaro visai kitokius žodžius negu tai turėtų būti. Šiame mano tekste, matau radote ir religijos? Šaunuolis, man to padaryti nepavyko. Bet su vienu komentaro sakiniu sutinku: “per 20 metu jau buvo galima issiblaivyti, suprast kas veda, kur veda ir ar veda?“ Siūlau dar kartą peržvelgti supančią aplinką ir gal pavyks

   Atsakyti

   • Keista, jog autorius nepastebi to ką patalpino šiame įraše. Apie religiją ir jos vaidmenį šeimoje kalbama ne tik Vengrijos konstitucijoje, apie religiją yra pašnekėjęs ir paties cituojamas Algirdas Patackas.

    Kas tai – hipokrizė ar kondradikcija, ar tiesiog bukas ignoravimas?

 2. Johnsonai, man niekada gyvenime nesisekė matyti to, ko nėra. Bet Jums nepavydžiu perdėtų įžvalgų. Nes, taip, ko gero, kur kas sunkiau gyventi būtų. 🙂
  O šiaip jau, tai ką patalpinau, matau. Jums gal neįtiko “Respublikos“ sakinys “Šią drąsią tautą ES bando palaužti. Paversti išskydusia, klusnia, betaute mase.“? O gal nepatiko, kad seimo nariai konstatuoja, “jog šiuolaikinėje Europoje vykstanti tradicinės bendruomenės ir šeimos sampratos kaita kelia rimtus iššūkius nacionalinių valstybių suverenumui“?

  Aaaa, pamačiau, Jums neįtinka Algirdo Patacko tvirtinimas, kad „Kaip [ES idealogų] neįsiutins, jei tiek pastangų buvo įdėta siekiant ištrinti iš europiečių sąmonės pamatines krikščioniškąsias bei tautines vertybes, kuriomis rėmėsi pirmieji ES kūrėjai“… O man patiko. Tai ką dabar daryti? Aš, deja tikrai labai prastas katalikas, į bažnyčią per metus tenueinantis apie vieną kartą, vis tiek ją mintimis palaikau. O jūsų kompanijos nu niekaip nepajėgiu suprasti… Jūs į visus savo dievus tikite? Ir į saulę, ir į Perkūną, ir į Vėją? Ar kiekvienas savo turite pasirinkę?
  Ir labai atsiprašau, kad negaliu atsakyti į tamstos paskutinį sakinį. Nes man tieiog tam tikrose situacijose neprieinami itin gudrūs hipokrizė ar kondradikcija žodžiai. Jei netyčia dar užsuksite į šią temą, paaiškinkite lietuviškiau. Gi jūs tos senosios lietuvių kultūros propaguotojas, jei teisingai suprantu.

  Atsakyti

 3. tikriausiai busiu be reikalo,apkalbejes tave pas save, nes nepraeidavo mano komentarai pas tave. bet pasirodo ir pas kitus nepraeidavo. dabar pas viena blogery praejo, tad bandau ir pas tave. jei kas, tai labai atsiprasau del sio nesusipratimo del kompo (?) kaltes ;(

  Atsakyti

 4. Posted by Algirdas on 2012.02.06 at 13:12

  Gerb. Autoriau, labai liūdna, kad savo rašinėliu klaidinate skaitytojus. Bent jau tiek reikėtų žinoti, jog minima Vengrijos konstitucija, beje, kurią jie oficialiai net šiuo vardu nevadina, o naujoviškai įvardijo “Pagrindinis įstatymas“, priimta ne visos tautos referendumu,bet vienos partijos (Fidesz) ir jos partnerių krikščionių demokratų, parlamente turinčių du trečdalius, balsais. Pasikalbėkite su eiliniais vengrais ir jų paklauskite, kaip naujasis pagrindinis įstatymas atitinka jų lūkesčius. Beje, jei trokštate vengriškosios Konstitucijos, užsinorėkite ir tenykščio spaudos įstatymo, kažin ar ilgai taip nevaržomi į valdžios daržą akmenis mėtytumėt

  Atsakyti

 5. Kiek supratau iš komentaro, Algirdai, tai manote, kad Vengrijos Pagrindinis įstatymas yra blogas? O jei taip, tai būtų buvę kur kas įdomiau, jei būtumėte plačiau padėstęs savo mintis šiuo klausimu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: