Romualdas M.: Mano autonominiai pusryčiai

Šiandiena prabudau vėlai, nes naktis buvo bemiegė, teko pasiknaisioti juridiniuose interneto tyruose, kurie ne tokie jau maži. Nors rytas jau rudeniškai šaltas, o naktį vietomis net pasirodė pirmoji šalna, pabudino mieli saulės spinduliai, kas sudarė iliuziją, kad vis dar vasara. Prisimenu garsiosios anglų premjerės Margaret Techer kažkada duotą interviu, kad pusryčiams ji tik geria kavą su citrina, tokiu būdu nesuvaržydama savo veiklumo bent jau pirmąjį pusdienį. Bet aš elgiuosi kitaip. Mėgstu liaudies patarles ir posakius, o vienas iš jų sako, kad pusryčius suvalgyk pats [suprask – vienas], pietus pasidalink su draugu, o vakarienę atiduok priešui. Vis tik nesu  absoliutus tautos idėjų fanas, todėl ir vakarienės priešams nedalinu.  O kažin ir ar imtų, nes mano turimi priešai labai pasiturintys, jie sėdi trijų miestų savivaldybėse ir nuolatos suka galvas ką čia dar padarius, kad negrąžinti R.M. ir kitiems savininkams jiems priklausančios, nacionalizuotos žemės. Mūsų respublikoje, sutinkamai su galiojančiais įstatymais, sėdėjimas tokiose kėdėse gi gerai apmokamas “darbas“, tad ir pusryčiai pas juos, spėju, kur kas geresni nei mano.

Papusryčiavau visai neblogai, nors ir ne oligarchiškai, o po to prisėdau ir vėl prie interneto. Bet mintimis vis dar sugrįždavau prie savo ką tik suvalgytų autonominių pusryčių – tarp dviejų baltos forminės duonos riekių įspraustų kelių, liaudiškai šprotais vadinamų žuvelių, kurias užsikaitinau specialioje elektrinėje keptuvėje –  žnyplėse, oficialiai, ko gero, skrudintuve vadinamoje.

Nei kiek neabejoju, kad jūs suklusote – kas čia per naujadaras  autonominiai pusryčiai? Taip tai mano sugalvotas naujas išsireiškimas ir todėl šiuo rašinuku sieksiu, kad jis būtų įteisintas kaip mano autorinis darbas. 😀 Gaila, tik, kad išrastiems žodžiams nesuteikiami vardai, todėl negaliu siekti, kad ateities kartos šį terminą vadintu mano vardu. 🙂

Bet gi jums itin nekantru sužinoti kas tai, tie autonominiai pusryčiai. Tiesą sakant anksčiau niekada ir nesusimąsčiau apie tai, tą supratau tik skaitydamas Nekilnojamojo turto skelbimus. Tik pamanykite, dabar ko ne visi brangūs namai Lietuvoje parduodami su autonominiu šildymu. Mažiau eruditas gali niekaip ir nesuprasti kas čia per šildymas, nes anksčiau turėdavome tik šildymą malkomis, anglimi, briketais arba dujomis, o dabar jie visi tapo autonominiais. Paskambinėjus agentams ir pasidomėjus kas čia per kuro rūšis, paaiškėjo, kad čia nieko naujo. Tai tas pats kuras, tik dabar jį gali naudoti kada užsinori. Ir šildymo kiekį reguliuojiesi pats, ne pagal kieno nors primetamą valią… Na taip, kai kalbame apie būstus daugiabučiuose, pabrėžti , kad butas atskirtas nuo daugeliui privalomų “komunų“, kur kiek ir kokios tau reikia šilumos nusprendžia šildymą organizuojančios įmonės, svarbu. Tačiau kai aprašomi nuosavi namai, tokia informacija akivaizdžiai perteklinė ir pakaktų parašyti ar namas šildomas kietu ar dujiniu kuru…

Bet va, reklama [atsiprašau, gal jau turėčiau vadinti viešaisiais ryšiais?] nenuilstamai tobulina mūsų žodyną.

Vis tik, gerokai pamąstęs apie sąvoką “autonomija“, supratau, kad esu labai autonomiškas žmogus, nes visada einu ten kur noriu, bendrauju su tuo, kas man patinka ir net valgau… tai, ką susigalvoju. Taigi, mano pusryčiai būna visada autonominiai. Kitokiais jie taptų tik tada, jei maisto komponentes rinkčiausi ne iš galvos, o iš “Šeimininkės vadovų“.

Autonominio šildymo pradininkai

4 responses to this post.

 1. Posted by Oksana on 2013.09.26 at 21:16

  Ačiū, žmogau už išsiūstą man žinutę. Mano autonomis dienos racionas atitinka tavo autonominiams pusryčiams 🙂 Esu visisška ubagė. Bei savanorė tautiniam jūdėjime už Referendumą. Sėdžiu vienam kreslė.. savo namuose. Tai, kad viskas tikrai nuostabu. Belieka tik už idejas kovoti 🙂 P.S. Atsiprašau už lietuvybe – blogai rašau lietuviškai…

  Atsakyti

 2. Posted by nijolė on 2013.09.27 at 08:15

  🙂 geros dienelės 😉

  Atsakyti

 3. Posted by Oksana on 2013.09.28 at 00:03

  Ir… ką nors sukramtyt 🙂 Dievas davė dantis – bus ir duonos 🙂 P.S. „Turbo maistas“ ką turiu – iš to ir gamynu 🙂 …SUPER!

  Atsakyti

 4. Posted by Dovydas on 2013.09.28 at 11:31

  Mano pusryčiai šįryt buvo ilgi makaronai(spagečiai) su gabalu pomidoro.

  Na žodį autonominis radau žodyne, tai tu jį ne išradai, o pritaikei atradęs atmintyje ar žodyne.
  Aš kone visada renkuosiu ką valgyti, tai reikia kurti žodį ne tiems kas renkasi patys, o tiems kuriems yra parinkta ar pan…Nes žmogaus prigimtis yra Kūrėjas( žiūriu į vaikus, o ne jau užvergėjusį…)
  Nepripažįstu kad nuodingas maistas užaugintas vadinamas maistu, o tikras maistas vadinamas ekologišku mat, išskirtinis mat. Tik nesenai pradėtas gaminti cheminis. Tai tikrą maistą reikia vadinti tiesiog maistu, o nuodus nuodais, arba užsienietiškai- toksinais. Nes žiūriu žmonės pastaruoju metu valosi toksinus kažkokius, pažiūrėjau žodyne, o reikšmė – nuodai, iš kur jie? Taip, oras,maistas,vanduo.

  O autonomija (savarankiškumas, savivalda) man primena nepriklausomybę, to siekiu visą gyvenimą. Siekiu to veikloje, energetikoje,maiste,žemėje,ištekliuose….
  Man atrodo kad toks tikslas yra kiekvieno žmogaus. Nes dabar kone visos žmonių problemos ir yra dėl to.
  Pradžioje kryžiaus žygių baltai gyveno sodybose,todėl valdė visus reikiamus išteklius, ir jų nepavyko įveikti . Kai su baime sugundė į piliakalnį (miestą) , Žmogus pavirto duoklininku,vergu, RABotnik, darbininku…

  Arba tiesiog formulė, nepriklausomybės “Žmogus->daiktas“ (savas vaismedis,pečius,maistas…),

  priklausomybės formulė, “Žmogus ->tarpininkas->daiktas“,
  tarpininkas- tai kažkoks žmogus, parduotuvė, VST,darbdavys…
  ——–
  Ir pati pagrindinė yra apie pinigus, štai jums atsakymas iš TŽŽ :

  proletãras – žemiausio sen. Romos gyventojų sluoksnio atstovas, duodantis valstybei tik palikuonis.
  Samdomasis darbininkas, neturintis savų gamybos priemonių.

  Dar yra klausymų? skaityk kasdien. Arba dirbk toliau.
  ——-

  Man lietuviškas vertimas visada aiškesnis už užsienietišką.

  Politika neberūpi man(svarbu tik principai – kaip , o ne- kas,kur,kodėl…),nes ji niekam nepadėjo pasiekti gero gyvenimo,vien blogi jausmai.
  Todėl kad kalbama apie praeitį, o ji neegzistuoja. Reikia kurti ateitį DABAR.

  Jei yra klausymų,galit rašyti. Nesistengsiu ir nesistengiu kitų tempti kažkur, jei nori siekti panašaus gyvenimo, bendraujam ir dalinkimės patirtimi.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: