Matelis: Atspėkime mįslę. Kodėl per banką pigiau?

Jei Jums atsibodo Jūsų butas, automobilis ar norite pasikeisti savo turimą sklypą į kitą, natūralu, kad Jūs pasistengsite išplatinti savo sukurtą skelbimą. Tai galima padaryti, jį pateikiant laikraštyje arba įkeliant į tam skirtas internetines svetaines. Pakalbėkime apie antrąjį variantą, pabandykime jį įkelti į www.domo.plius.lt

“Atėję“ šiuo adresu mes turime šiam tinklapiui avansu susimokėti, o tam yra skirti trys būdai: internetinė bankininkystė, banko kortele arba SMS žinute iš savojo telefono. Mįslių nebūtų, jei visi trys būdai būtų lygiateisiai. Bet ne, jei norite papildyti SMS žinute iš savo telefono, turėsite sumokėti DVIGUBAI BRANGIAU! Ne 2, ne 3 ir net ne 10, o visu 100 % brangiau.

Akimirkai įsijauskime, kad esame domo.plius savininkai ar vadovai. Koks gi mūsų tikslas vystant šią veiklą? Manau, atspėjote visi – pagrindinis tikslas yra gauti maksimalų pelną. Kiek antraeiliai tikslai, tikriausiai, yra turėti gerą savo firmos vardą, įsigyti patikimų partnerių ir t.t. ir jokiu būdu neturėtų būti tikslas žongliruoti savo paslaugomis, t.y. vienokiam klientui pateikinėti vienokią sąskaitą, kitokiam – kitokią. Nebent jei tai galėtų sąlygoti tavo pelno dydį.

Kai bankai primygtinai siūlo gyventojams mokėti internetu, situacija suprantama: jie nori visus įpratinti susimokėti už bet ką internetu, kas jiems leis ir toliau siaurinti savo filialų tinklą, o reiškia – nebereikės mokėti už patalpas ir jų šildymą, bus galima atleisti į gatvę daugelį darbuotojų [kokie beviltiškai naivūs bankų padalinių operatoriai, siūlantys internetinę bankininkystę žmonėms – jie kertasi šaką ant kurios sėdi], o išlaidų sumažėjimas, suprantama, savininkams didins pelną.

Tačiau KAM skelbimų lentos savininkams ar vadovams reikia truks pliš pinigus gauti per banką – per kortelę arba internetinę bankininkystę?

Berods Lomonosovas nustatė, kad medžiaga iš niekur neatsiranda ir be pėdsako neišnyksta. Suprantama, jo epochoje dar nebuvo internetinių bankininkysčių ar kreditinių bei debitorinių kortelių, o tai gal būtų ir apie jas ką parašęs. Todėl savotiškai naują aksiomą bandau skurti  aš:

XXI amžiaus kapitalistai, be jokio suinteresuotumo nedaro nieko, tad jei jau jie ką nors padarė, reiškia turėjo tą tikslą.

Tad belieka paspėlioti. Man kyla kelios padrikos versijos, jas surašau, o Jūs, mieli skaitytojai, pasirinkite vieną iš Jums tinkančių atsakymų. Žinoma, jei turite savo versiją, parašykite ją…

1. Skelbimų portalų vadovai labai myli bankus, todėl besąlygiškai ir be naudos sau [o gal net atbaidydami dalį savo vartotojų] kovoja už bankų šviesesnį rytojų, skatindami savo vartotojus naudotis internetiniais mokėjimais.

2. Skelbimų portalų vadovai yra užkietėję kolekcionieriai ir renka ne bet ką, o mūsų esminius asmeninius duomenis [asmens kodus, sąskaitas ir t.t.]

3. Šių firmų vadai iš prigimties yra statistikos mėgėjai, todėl jiems įdomu kokių bankų paslaugomis labiausiai naudojasi jų klientai.

4. Kažkas iš pašalies jų paprašė surinkti tuos mūsų duomenis ir jie tai uoliai atlieka.

5. Iš naivumo. Tiesiog pamanė, kad tokiu būdu taps labai moderniška kompanija.

Na, o kol suksite galvas su šiomis mįslėmis, galite pasižiūrėti į žemiau esančias iliustracijas, kurios, gal dar aiškiau, nei mano straipsnelis parodo apie ką kalba eina…

============================================

============================================

Papildyti sąskaitą per elektroninę bankininkystę yra 2 kartus pigiau, nei trumpąja SMS žinute.

Sąskaitos papildymas pavedimu per banką internete

Suma : Lt (5 pliusai – 5 litai) Pasirinkite banką:

Swedbank  Seb  DnB Nord  UB   Danske  parex  Nordea  Šiaulių bankas

Atlikę apmokėjimą spauskite žemiau esantį mygtuką “Atnaujinti“.
Atnaujinti

Sąskaitos papildymas banko kortele

Suma: Lt (5 pliusai – 5 litai)


Jei norite gauti sąskaitą faktūrą parašykite laišką į finance@plius.lt nurodydami įmonės rekvizitus, apmokėjimo datą ir paskutinius 4 mokėjimo kortelės nr. skaičius

Pliusų sąskaitos papildymas trumpąja žinute (SMS)   Latvia

Norėdami papildyti sąskaitą, siųskite SMS žinutę numeriu 1679 su tekstu, esančiu lentelėje žemiau:

Žinutės žodis Kaina Pliusų suma  
PLIUS1 2 Lt 1
PLIUS2 4 Lt 2
PLIUS3 6 Lt 3
PLIUS4 8 Lt 4
PLIUS5
10 Lt

5

PLIUS 10 Lt 5

Išsiuntę SMS paspauskite “atnaujinti”

10 responses to this post.

 1. Posted by Rita (Klaipėda) on 2012.12.28 at 03:09

  1.Skelbimų portalų vadovai labai myli bankus, todėl besąlygiškai ir be naudos sau (o gal net atbaidydami dalį savo vartotojų) kovoja už bankų šviesesnį rytojų, skatindami savo vartotojus naudotis internetiniais mokėjimais.

  Atsakyti

  • O! Nesitikėjau, kad kas nors rinksis šį variantą. Reiškia manote, kad kažkam bankai tokios mielos organizacijos? Įdomu, o už ką galima mylėti bankus? Ar už tai, kad ima mokesčius ne pagal darbo sąnaudas?

   Atsakyti

 2. Posted by Aldona on 2012.12.28 at 03:52

  Aš pasirenku 5-jį variantą…

  Atsakyti

 3. Posted by Česlovas on 2012.12.28 at 08:07

  Visi komerciniai bankai Lietuvoje atlieka nelegalią nusikalstamą veiklą ir pažeidinėja LR Konstituciją. Kokius konstitucijos straipsnius pažeidžia reikėtu paieškoti, bet tikrai surastume. Taip pat bankai pastoviai apiplėšinėja Lietuvos piliečius per monopolizuotą nusikalstamą mokesčių sistemą ir nevykdo savo tiesioginių įsipareigojimų skatinant verslo plėtojimą Lietuvoje. Aišku siauram bankininkų ratui to pilnai pakanka, kad galima būtu gyventi pasiturinčiai, o apie Valstybę jie nemąsto. Dažniausiai tokie ,,bankininkai“ yra komunistinių išgamų palikuonys, egoistai, cinikai ir mafijozinių klanų vadeivos.

  Atsakyti

  • Posted by Albina on 2012.12.29 at 19:30

   Brangus tautieti, negi nežinai, kad nė vieno lietuviško banko Lietuvoje neliko, tad kvaila net paistyti apie komunistus. Lietuvos atseit centrinio banko priežiūra yra tik fikcija, o realiai tie užsieniniai bankai savo pelnus tik ir pumpuoja į savo šalis ir Lietuvai realiai vargu ar yra kokia nauda iš to.

   Atsakyti

 4. Skelbimų portalų vadovai taikosi prie savo klientų poreikių, kokie jie bebūtų – juk sakykime koks moksleivis norintis paduoti skelbimą banko sąskaitos neturi, tad jis rašo SMS, kurios pusė kainos pasiima telefono paslaugos operatorius(bet ne portalo savininkas). Turintys banko sąskaitą suprantama mokės per banką, juk tas dvigubai pigiau.
  Portalų savininkai sumų skirtumų nepasiima sau – jie gauna fiksuotą mokestį ar iš SMS, ar iš banko mokėjimų, tad manyčiau klausimas nėra visiškai tiksliai suformuluotas.
  Kažkada seniai turėjau forumą, kurį apmokėdavau SMS žinutėmis – tai ten tuo metu internetinės bankininkystės varianto net nebuvo – buvo sąskaitos apmokėjimas spaudos kioske ar pašte, arba SMS žinute. Ir tada Žinutė kainavo lygiai dvigubai brangiau nei suma, kuri būdavo įskaitoma į sąskaitą.
  Čia jau pasireiškė telefonų operatorių noras užsidirbti iš savo klientų komercinės veiklos.

  Atsakyti

  • Arvydai, o kaip tavo manymu su galimu mūsų duomenų – asmens kodo, sąskaitos numerių ir t.t. “kolekcionavimu“? Beje, jau du metai prenumeruoju Ryšių reguliavimo tarnybos naujienas, todėl esu beveik tikras, kad mūsų įstatymai jau seniai nebeleidžia už padidinto tarifo žinutes imti bet kiek. Taip, kad 100% antkainis ryšių operatoriaus naudai, nelabai tikėtinas. Tuo labiau, kad tarp mobiliųjų operatorių Bitės, Omnitelio ir Tele2 visada vyksta itin aktyvi ir tikra konkurencija. Tai bene vienintelė verslo sritis, kur vyksta tikra, o ne apsimestinė konkurencija.

   Atsakyti

 5. Posted by Gileta on 2012.12.28 at 12:11

  Vis tik manau, kad 2 variantas. O šiaip brangu yra ir taip, ir anaip. Žiūrint dar, koks tavo bankas, ir koks firmos, tai dar už pavedimą paima. O bankai tai iš viso plėšikai, tik žiūri, kokius dar čia mokesčius įvesti, nes vis maža.

  Atsakyti

  • Manau, kad netoli tas laikas, kai bus imamas mokestis ir už įėjimą į banko patalpas. PseudoMotyvą gi nesunku surasti. Pavyzdžiui: valytojai reikia mokėti atliginimą, patalpos šildomos mūsų labui. 😀

   Atsakyti

 6. Posted by Jolita on 2012.12.28 at 16:04

  As renkuosi 5 varianta…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: