R.Matelis: V.Šapranausko jumoras man suprantamas retai. Bet mintys – 1:1

 

…aktorius sako, kad Lietuvoje mažai meno kritikų, kurių nuomonės artistai paiso. „Į tokius kaip šis renginys kritikai apskritai nevaikšto. Jie gi mat intelektualai, – ironizuoja Vytautas, – man buvo svarbi kritikų nuomonė, kai aš buvau jaunas. O dabar manau, kad tai yra lengviausia pasaulyje profesija. Kiekvienas gali būti kritiku. Man labai juokinga, kai atsistoja kritikai prie kokio nors ypač abstraktaus, tarkime, Picasso paveikslo, ir bando įžvelgti, ką jis tuo norėjo pasakyti. O tas Picasso turbūt pusiau girtas pasidrabstė dažais ir jokios gilios minties ten nebuvo

Arba va šis sakinys: “Aktorius patikina, kad jaunystėje ir jam žvaigždžių liga nebuvo svetima. Vytautas taip pat sekdavo kiekvieną apie save pasirodžiusią naujieną, o jo mama išsikirpdavo ir kruopščiai kaupdavo visus straipsnius apie sūnų“. Tikra tiesa, labai gerai prisimenu, kai didesnio džiaugsmo už kažkokį komplimentą nei nebūdavo. Tik vėliau supratau, kad toks požiūris ir savęs patenkinimas yra tuščias ir niekur nevedantis. Na, gal vedantis, bet dažniau į nereikalingą įtampą. Nes tie, kas tave giria, vėliau suvokia tave kaip skolininką: jie tave liaubsino, dabar tu jiems kažką gero duoj.

 

3 responses to this post.

 1. Posted by Danguole. on 2012.07.21 at 17:27

  Visiskai sutinku su nuomone apie Picasso paveikslus.

  Atsakyti

 2. Posted by Virgis on 2012.07.23 at 22:51

  Aš irgi manau, kad kritikų bandymai atskleisti autorių mintis yra truputį blefas. Pasakykite žmogui žodį kalnas ir bus tiek skirtingų vaizdinių, kiek yra žmonių. O dėl pagyrų- per daug negerai, bet smagu, kai jautiesi jų vertas :).

  Atsakyti

  • Taip. Ko gero kritikai turėtų bandyti aiškinti ne patį turinį, o jo įforminimą. Minties kontrolė yra neperspektyvus dalykas, o kritikai, kaip ne kaip, dažnai tampa tarsi kontrolieriais. Kontrolierius mene gali reikšti savo nuomonę dėl apipavidalinimo, dėl kūrinio krypties teisingumo ir tikslingumo. Tačiau ne pačios minties. Nes jie, dažnu atveju, ją suvokia tik per savo prizmę, kuri ne būtinai tokia, kaip jiems pasirodė.

   Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: