“Vėlykinių pensijų“ nebus. Verkti ar džiaugtis?

§ Pensininkas Arūnas Kazys Kynas nesupranta, kodėl “Sodra“ nesuteikia galimybės didžiausios krikščionių šventės – Šv. Vėlykų – švęsti ir pensininkams. “Kai pats pasidomėjau, ar bus mokamos pensijos prieš šventes, man atsakė, kad “Sodros“ valdyba nutarė mokėti pagal įprastą grafiką, tai yra iškart po švenčių, balandžio 10 dieną, nors prieš Kalėdas tokią išimtį buvo padariusi – rašo Mažeikių krašto laikraštis “Santara“.


§  Pagal galiojančią tvarką, pensijos į gavėjų sąskaitas kredito įstaigose pervedamos kiekvieno mėnesio 10–12 ir 28 d.d., o į namus pristatomos 10–26 d.d., o motinystės (tėvystės) pašalpos mokamos 15 dieną.
Kai „Sodros“ išmokų mokėjimo diena sutampa su poilsio ar oficialių švenčių dienomis, ji pasislenka. Jei išmokos mokėjimo ar pristatymo diena sutampa su poilsio diena šeštadieniu, išmoka mokama ar pristatoma penktadienį, jei išmokos mokėjimo ar pristatymo diena sutampa su poilsio diena sekmadieniu, mokėjimas ar pristatymas įvykdomas pirmadienį. –
paaiškina dienraštis “Lietuvos žinios“

      Spauda vakar, ko gero užsikrėtusi viena nuo kitos, plačiai kėlė klausimą apie pensijų išmokėjimą. Ir pagrindinė mintis čia buvo SODROS moralizavimas, neva ji nepasistengia sudaryti sąlygas pensininkams riebiai atšvęsti Šv.Vėlykas. Nors bet kuriuo momentu visur ir visada pasisakau už pensininkų garbią ir deramą senatvę, šiuo atveju nemanau, kad paankstintas pensijų išmokėjimas iš tikrųjų atstovautų senjorų interesams. Taip, pensininkai, kaip ir vaikai bei vidutinio amžiaus piliečiai, kartais mėgsta nepamatuotai švystelėti vieną kitą kupiūrą. Bet po to jiems liūdesio laikas būna kur kas ilgesnis nei patirtas džiaugsmas. Vėlykos yra kasmetinė šventė ir jei jau esame nuskurdinti, kur kas racionaliau bus jas praleisti kukliai. Vardan sekančių dienų, kurių, tikėkimės dar bus daug.

Tačiau va prekybininkams, čia tikrai didelis minusas. Nes jų tikėtosios įplaukos gali būti smarkiai mažesnės. Tad šiuo atveju džiaugsis tie, kurie turi valios prekiauti saikingomis kainomis, o didieji lupikautojai patirs tikrą šventę: nors įplaukų turės mažai, mažai bus ir darbo. Manau, kad tik jie čia ir praloš…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: