Netikra žinutė. Iš numerio +41798073040

 Šiaip jau, tai ta informacija, kurią čia paskelbsiu, neįdomi. Jokių emocijų, nieko naujo ar, tuo labiau, originalaus. Bet parašysiu keliais sakiniais. Vardan to, kad gal kažkas kažką įdomaus praneš. O gal kas ir išvengs kada bereikalingo nuostolio.

Prieš porą valandų į mano toliakalbį atskriejo SMS. Tekstas nuobodus ir nieko nepasakantis: “Patvirtinimo kodas 177“. Siuntėjas:-  +41798073040, pranešimų centras: +919821900050

Iki tvankumo atsibodę skaityti panašias istorijas ir perspėjimus, kad va, gausi žinutę – neskaityk, paskambins – neatsiliepk…. Nes teks mokėti dideles sumas. Bet šį kartą, sėdžiu prie savo kompiuterio, tad sumaniau pasikreipti į “detektyvus“ Googlė’je

Ir ką Jūs manote? pasirodo iš šio numerio jau virš metų terorizuojamas pasaulis. Taip taip, pasaulis, nes žinučių iš šio numerio gijos siekia net Australiją, nekalbant apie visą Europą. Žmonės dalinasi patirtimi, rašo, bet karavanas eina toliau?

Negali būti… Na aš suprantu, kad galima sudaryti sutartį su kažkokia telekomunikacijų bendrove ir to pasekoje gauti padidintus tarifus į savo sąskaitą už įeinančius skambučius ar SMS. Aš suprantu, kad galima po to siuntinėti įvairią dezinformaciją, kuri veiktų kaip užburtoji sala, viliodamas atsakinėti į tavo žinutes. Bet nesuprantu vieno – kaip tokių veikėjų negali susekti įvairūs interpolai..? Gi pinigai, jei jie būtų nurašyti nuo mano sąskaitos, ne patys nubėgtų pas niekadėją. Jie eitų iš banko į banką, iš sąskaitos į sąskaitą. O ir sutartyse su ryšio tiekėjais negali nebūti nurodytas asmuo, sudaręs sutartį šiam, 41798073040 numeriui.

Beprasmę ir gal bevertę parašiau šį vakarą informaciją Jums. Atleiskite už sugaištą minutę. Bet gi, sakau, gal kažkas kažką konkrečiau apie tokius dyvus pakomentuos? O gal kažkas net apsisaugos nuo galimų analogiškų pavojų..?

 

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

4 responses to this post.

 1. Pasidalinsiu keletu minčių, kurios ateina iš pirmo žvilgsnio:

  A.

  +41798073040 priklauso http://www.clickatell.com (panašiausia), kurie teikia sms gateway paslaugas: norintys siųsti sms, gali tai padaryti kompiuterio pagalba, už atitinkamą mokestį; priklausomai nuo pasirinkimo, galima pirkti tik išimtinai siuntimo arba siuntimo ir gavimo paslaugas (abiem atvejais tam suteikiamas laikinas numeris)

  pasekoje, bet kuris konkretus numeris yra naudojamas vis naujų klientų, todėl teiginiai, tokia kaip “šį numerį naudoja nusikaltėliai“ ar “šis numeris priklauso nusikaltėliams“ neturi prasmės; panašu, šis numeris kažkuriuo momentu buvo priskirtas / naudotas paties google savo sms siųsti

  taip pat, clicktell neteikia / neteikė pinigų surinkimo paslaugos (i.e. padidinto tarifo numerių) – todėl bet visos sms į +41798073040 apmokestinamas tik standartiniu (operatoriaus) tarifu

  tačiau net pats faktas, kad numeris šveicariškas, turėtų beveik garantuoti, kad joks nusikaltėlis negalėtų juo naudotis ilgesnį laiką (ir nebūti susektas ir suimtas, etc.)

  B.

  mažiau aiškumo su +919821900050: indiškas numeris, vėlgi apmokesdinamas standartiniu (operatoriaus) tarifu (niekas nenorėtų sumokėti už skambutį į Indiją, tačiau toks skambutis jokios tiesioginės finansinės naudos numerio savininkui nesuteiktų) – jei tai apskritai sukčių žinutė, nelabai ai6ku, kodėl jie net nepaaiškino, kokius veiksmus turėtų atlikti jų auka (“paskambink šiuo numeriu“, “siųsk žinutę šiuo numeriu“, etc.)?

  teoriškai įmanoma, kad sukčiai tiesiog nori, kad paskambintum indišku numeriu, kad jau vėliau galėtų tave įviliot į kažkokius spąstus – tačiau sakyčiau kiek neįtikėtina, kad vietoj tada vietoj “paskambink šiuo numeriu“ teksto jie būtų pasirinkę “patvirtinimo kodas 177“

  C.

  kas veda mane prie logiškai įtikinamiausios versijos:

  daugelis socialinių žaidimų (tokių kaip life) pardavinėja įvairius priedėlius, kuriuos galima apmokėti įvairiais būdais, jų tarpe mobilių telefonų operatorių pagalba; tuo tikslu, žaidėjas yra prašomas įvesti savo telefono numerį, žaidimo operatorius siunčia į jį sms žinutę su patvirtinimo kodu (labai panašią į jūsų gautąją); jei telefono numeris iš tiesų priklauso žaidėjui, šis gauna patvirtinimo kodą, įveda jį žaidimo svetainėje, gauna savo norimą priedėlį – tuo pat metu žaidimo operatorius ramia sąžine nuskaito lėšas nuo įvesto telefono numerio sąskaitos (žinodamas, jog ji tikrai priklauso žaidėjui)

  galimas dalykas, jūs tiesiog gavote tokį kažkieno užsakyto pirkinio kodą – nesijaudinkite, lėšos nuo jūsųs sąskaitos nebus nuskaitytos, jei / kol atsiųstas kodas nebus įvestas atitinkamoje svetainėje; savo ruožtu, atsakingi už tokį pirkinį gali būti arba tamstos vaikai / anūkai, draugai arba apskritai nepažįstami asmenys (įvedę jūsų numerį atsitiktinai ar iš kažkur jį žinodami)

  tolimesnis / gilesnis tyrimas būtų reikalingas toliau atskleisti / patvirtinti / paneigti mano pasiūlytas versijas, tačiau jau dabar, tikiuosi, suprantate situaciją aiškiau (ir todėl mažiau jos bijote)

  P.S. specialiai nesistengiau, tačiau netiesiogiai turbūt atsakiau ir į jūsų [pusiau retorinį] klausimą dėl interpolo vaidmens panašiose istorijose?

  Atsakyti

  • Ačiū, hadrian. Bent jau atsakymas C man labai gerai žinomas, nes su juo tenka susidurti ir registruojantis, kad ir lietuviškose skelbimų svetainėse. Panašiai ir aš mąsčiau, bet… dabar kilo klausimukų. Jei sakote, kad “pasekoje, bet kuris konkretus numeris yra naudojamas vis naujų klientų, todėl teiginiai, tokia kaip „šį numerį naudoja nusikaltėliai“ ar „šis numeris priklauso nusikaltėliams“ neturi prasmės; panašu, šis numeris kažkuriuo momentu buvo priskirtas / naudotas paties google savo sms siųsti…“ man atrodo, kad neskaitėte mano tekste įmestų keletos nuorodų. Ten gi, kad ir “Who Calls Me“ http://whocallsme.com/Phone-Number.aspx/41798073040, ištisus metus žmonės skundžiasi apie šį, konkretų numerį, kuris naudojamas daugumoje dviračių ir automobilių pardavimui/reklamai.

   1 Mar 2011, “Play @ freeoller.com for over $10K in cash prizes this month! Use promo code FRLSMS6 for FREE VIP membership when you register. Pass it on. Reply STOP to remove.“

   7 Apr 2011, I get the same SMS message from +41798073040 last night:
   “Your Google verification code:
   But it is for sure that I did not give my mobile phone number for any of my google account!!!!
   I still wait for a prompt reply from google Tech.

   16 May 2011, got sms message regarding an ad on my car.He wanted me to respond back on this mail: davidlarsmyr@hotmail.com
   I wrote an email and he wanted to buy my car and use paypal.

   22 Oct 2011, I just got a text from this number (I am in the UK but using my Australian phone) saying “.: Your Mobile Number won you 415,000GBP in the Nokia Ovi Promo,for details of claim email: mattbrady46@ovi.com & Call: +447031740680″ I’m trying to figure out which website I’ve used that I gave a copy of my mobile number to. It also seems disturbing that they’re possibly aware I’m in the UK….

   12 Dec 2011, a James Steward (“jamessteward at gmail.com“) used the number to seek info on my RV sale. note the bracketed email address is as he sent it.

   Ir t.t. visus metus. Paskaitykite, Jūs geriau už mane skaitote angliškai, o tų įrašų ten gal virš šimto visus metus… Iš ko peršasi išvada, kad tas numeris kaip nei vienas kitas, reguliariai naudojamas.
   Ir dar… O kaip gi čia su mano žinute, jei ji atėjusi iš Šveicarijos, bet per Indiją? Aš, kaip internetinis savamokslis, spėju, kad čia arba kažkaip užlaužiami internetiniai adresai ir suklastojami [žinau, kad vienas kaunietis anksčiau naudodavosi brazilišku serveriu ir jo IP tarsi rodydavo į Braziliją] siuntėjo IP, jei tai daroma per internetą [beveik neabejoju, kad tai ir yra], arba asmuo su šveicarišku numeriu išvažiavęs į Indiją, ten prisiregistrinęs prie vietinio operatoriaus ir dirba iš ten? Žodžiu, mįslių yra, o baimės, aišku, aš dėl to nejaučiu. Priešingai, visus kitus raminu, kai paskleidžia laiškus, neva TEO Panevėžio skyriaus direktoriaus, kuris gąsdina, kad neatsiliepinėti į tokius ar kitokius skambučius…

   Atsakyti

   • Ir kodėl žmonėms visada atrodo, kad jų pašnekovai, o ne jie patys, kažko nesupranta (net po to, kai pašnekovai keliolika kartų parodo, kad gerai supranta tai, apie ką šneką)

    Gerai, pabandysiu viską paaiškinti dar paprasčiau:

    – taigi, tegul clickatell yra [įprastas] pastas, o numeris +41 – jo paštininkas Smitas
    – per šį paštą įvairūs žmonės siunčia įvarius laiškus – kuriuos pristato įvairūs paštininkai, jų tarpe Smitas

    dabar įsivaizduokim, kad kažkuriuos laiškus siuntė sukčiai – ir visi sukčių apgauti / bandyti apgauti žmonės surašo savo atsiliepimus vienoje vietoje (įprasto pašto atveju taip nebūna)

    papildomai, įsivaizduokime, kad kiekviename skunde yra pažymėta, kuris iš pašto darbuotojų atnešė [sukčių] laišką

    Laikant, kad šis paštas yra didžiausias (jei ne vienintelis) pasaulyje, nesunku suprasti, kad susikaiptų nemažai skundų vienoje vietoje – ir net jei šiuos skundus išdalinsime pagal paštininkus, kiekvienam paštininkui teks nemaža jų krūva.

    Suprantama, tik neišmanantys pašto veiklos žmonės kaltins paštą (ar paštininką Smitą) – interpolas, matomai bendradarbiaus su paštu ieškodamas sukčių, siuntųsių šiuos laiškus (bent jau didesnių iš jų) – kažkuriuos iš jų gal net pagaus.

    Tačiau paštas ir toliau veiks, o paštininkas Smitas ir toliau nešios laiškus (tarp kurių pasitaikys ir sukčių siųstų)

    Tikrai nenoriu paties įžeisti, tačiau jūsų klausimai / abejonės / baimės kyla iš [natūralaus] kompiuterinių technologijų neišmanymo. Deja, šį pasakėčia yra mano paskutinė [nemokama] kontrobucija šia tema, per daug ambicinga būtų bandyti komentarų rėmuose iš jūsų padaryti kompiuterių saugumo specialistą 🙂

    P.S. mano patarimas / palinkėjimas paprastas: nebūkite naiviai patiklus, tačiau taip pat supraskite, kad ne viskas yra taip, kaip jums atrodo – gal ir neverta rašinėti tų straipsnių kompiuterinio saugumo temomis 🙂

 2. Ačiū, hadrian, už nuomonę.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: